| Evelinmariaa a întrebat:

Hei. Cine imi poate spune cam ce băuturi/sucuri etc se gasesc in starbucks? Si va rog si prețuri.

Răspuns Câştigător
| Anonimsilver a răspuns:

Cred ca stii deja ca au preturi destul de mari si nu merita dar totusi sunt super bune bauturile lor, o data pe luna nu strica o cafea de la ei. O cafea simpla ajunge undeva la 7 lei si ceaiul la fel. Au ciocolata calda si aceea e 10 lei in dimensiune mica si ajunge la 16 lei cred, nu stiu sigur. Cafelele de sarbatori cum ar fi Tofee Nut Latte pleaca de la 13 lei pana la 18, unele sunt mai ieftine, altele mai scumpe dar cea mai scumpa cafea e vreo 18, 19 lei. Mai sunt si frappucino-urile cu caramel, ciocolata sau alte arome care ajung pe la 16 lei si pleaca de la 12 lei cred. Cam asa sunt preturie, am mers de cateva ori la Starbucks si m-am uitat la majoritatea preturilor, daca vrei sa stii exact care sunt preturile te poti duce sa te uiti in cafenele dar pentru o bautura ceva mai mare ar trebui sa ai vreo 15 lei la tine.

3 răspunsuri:
| Sorryeees a răspuns:

Preturile sunt cam ridicate. Cafeua simpla e 7 roni, 12.50 roni un capucino, un ceai e 7 roni, si prajituri, gogosi etc, cred ca te costa 10-15 lei. Depinde si de prajitura. Sper ca te-am ajutat. Sunt cam singurele pe care le stiu. Oricum, sigur gasesti cam pe la toate mallurile si daca vrei sa-ti cumperi numai pentru tine, trebuie sa-ti iei vreo 25-30 de roni.

| AlaskaYoung17 a răspuns:

Cafea in general. Dar preturile sunt mari. Sincer, n-as da peste 10 lei pentru o simpla cana de cafea. Au diferite toppinguri, dar nu cred ca merita.

| ElenaMaria201403 a răspuns:

Cafele, ceaiuri, cappucino, frapuccino din nutella sau oreo si isi merita bani, au si diferite dulciuri, poti cauta pe google "meniu starbucks" si sigur vei gasi mai multe detalii si preturi.