| ionut16001235 a întrebat:

Hei! Dau funda! Deci, vreau sa imi cumpar ceva de pe internet(o colivie) si singura metoda de plata este prin card Visa parcă. Aceasta costa in jur de 200de lei si imi e teama ca cei de unde cumpar sa imi dea teapa. Am aflat ca site ul de unde cumpar functioneaza de peste zece ani si metoda de plate e cea de mai sus. Ce ziceti? Sa cumpar? Cine a mai cumparat de pe net si a platit cu cardul? Unde pot plati? Alte sfaturi? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Căuta păreri despre site pe internet și de la alți clienți doar așa îți vei da seama daca este de încredere sau nu. Daca sunt probleme de tepe și plătești, contactezi banca și se întrerupe transferul bancar.

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Daca ti se da teapa, ii contactezi pe cei de la Visa de unde ai cardul si vor anula plata. De obicei ai 30 de zile de la data statementului ca sa depui o plangere.

| Sarcopt a răspuns:

Mai bine te duci la un magazin de petshop și îți iei de acolo, ca să nu mai ai dubii