Întrebare recomandată | cxxcvcz a întrebat:

Am o problema... locuiesc in Timisoara si caut de ceva timp hartie neagra pentru origami, dar nu gasesc. De unde as putea cumpara?

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Banuiesc ca gasesti la librarie, unde se gaseste de altfel si hartie colorata.
Precis gasesti la ateliere fotografice, si cred ca ti-o dau gratis.
Hartia fotografica este infasurata in poleiala si hartie neagra, pentru ca sa nu patrunda lumina si astfel hartia sa se voaleze, sa se strice.
Incearca la ateliere care fac fotografii pentru nunti, botezuri, etc.
Iti spun sigur ca gasesti gratis.
E un ambalaj pe care fotografii de obicei il arunca.

5 răspunsuri:
| armageddon22 a răspuns:

De la o librarie

| AdamJensen a răspuns:

De la orice magazin de arta

| PoliTmFan a răspuns:

In ce zona a Timisoarei locuiestii? Poti cauta in Real, Billa sau Lidl big grin

| adnana50 a răspuns:

Pai, poti cumpara de la o librarie sau daca ai acuarele bune poti lua o coala alba de hartie si o poti picta in negru, o lasi sa se usuce si gata hartie neagra!