| IuliannaMaya36 a întrebat:

Caut de mult timp "Modele de teste pentru evaluarea nationala " la limba si literatura romana pentru anul 2014 ( Claudia Topan ) dar nu o gasesc online
DAU FUNDA!
Va muntumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| Alexnoname a răspuns:

Hey! Eu sunt acum a 9-a si anul trecut am dat Evaluarea Nationala. Nuprea gasesti pe net. Mai bine cumapara de la editura SIGMA, Limba si Literatura romana, 50 de teste pregatitoare rezolvate. ( se gaseste si pentru. matematica). Daca nu gasesti de 2014 cumpar-o pe cea din 2013 ca nu sunt foarte diferite..atat ca anul' asta pune si examenul din vara si cateva teste noi.

4 răspunsuri:
| 1stResponder a răspuns:

Modelele de anul trecut le poti gasi pe edu.ro
Bafta!

| IuliannaMaya36 explică (pentru Alexnoname):

Mersi pentru sugestie! happy Dar problema este ca profa de romana a comandat acum ceva timp culegerile iar eu n-am cumparat-o si ne da sa facem cate 2-3 teste pe zi pentru ca se apropie simularea... asa ca trebuie s-o cumpar.

| Alexnoname a răspuns (pentru IuliannaMaya36):

Pei...afla editura...si cum se numeste cartea si comand-o de la o librarie sau ceva!happy