| Mimo2 a întrebat:

Inca mai exista persoane care cred ca energizantul contine sperma/urina de taur?
Cum e posibil?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca are gust de pisat de bou si scrie ca are taurina

| johnnny123 a răspuns:

Există oameni care cred că Elvis Presley nu a murit ci s-a întors pe planeta natală. Asta cu energizantul care conține diverse fluide mi se pare una dintre credințele mai puțin deplasate.

Dar lăsând gluma la o parte, este posibil ca ingredientele reale din energizante să fie mai nocive pentru organism decât niște ADN de taur.

| Hammurabi a răspuns:

E o aberație. E o confuzie propagată de habarniști.
Energizantele conțin o cantitate infimă de taurină. Taurina este acidul aminoetilsulfonic care se obține din secreția biliară, nicidecum din spermă/urină.
Dar în cazul băuturilor energizante, taurina este obținută sintetic, produsă de companiile farmaceutice și nu este derivată din produse animale.

| Dan193 a răspuns:

Eu am auzit de un caz in care un bucatar de la burger king ejacula in hamburgere si le servea consumatorilor.

| Mimo2 explică (pentru Dan193):

laughing

| peperonies a răspuns:

Inca exista oameni care citesc horoscopul. te mai mira ceva?

| Mimo2 explică (pentru peperonies):

laughing
Multe oi pe lumea asta
Se iau unu dupa altul.

Bula
| Bula a răspuns:

Iarasi ai reusit sa citesti mituri pe internet?
Bravo! laughing

| Ax3LdeV a răspuns:

Https://ro.wikipedia.org/wiki/Taurin%C4%83
http://www.alphega-farmacie.ro/alimentatie/ce-este-taurina-222/
Ambele surse spun ca e o substanta de sinteza si nu de la "taur"

| Mimo2 explică (pentru Bula):

Bv bv.