| anonim_4396 a întrebat:

Maine ma duc sa ridic un colet de la posta, mi-am comandat de pe net niste haine de la un tip. Vreau sa stiu la predare trebuie sa completez vreun formular lung sau ceva? Sau sa trimit banii separat? Am nevoie repede de raspuns detaliat, multumesc.

Răspuns Câştigător
| kittyKatAlawaysHappy a răspuns:

Pai...si eu am comandat niste haine de pe net, eu nu am completat nici un formular, ci doar a trebuit sa dau buletinul persoanei pe care a venit coletul si sa semnez. in legatura cu banii eu am platit la posta, suma hainelor plus transportul(la mine a fost 9 lei, depinde acum). Ca date nu mi-a cerut decat seria si numarul buletinului, data eliberarii, si CNP-ul(in caz ca nu ai buletinul la tine, dar mai bine iei buletinul).
Bafta! In mod normal ar trebuie sa primesti o citatie pe care sa scrie cu ce trebuie sa te prezinti.

Sper ca te-am ajutat. Funda?big grinbatting eyelashes

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu poti intra in posesia coletului pana nu platesti! te duci cu buletinul cu banii si dai o semnatura ca ai intrat in posesia coletului!
Doar atat!

| Dhyd a răspuns:

Nu. E simplu. In momentul in care te duci cu mandatul postal la ghiseu, dna respectiva ( sau ce o fi ) iti cere si buletinul, cauta coletul, platesti suma care trebuie si iti da coletul. Semnezi factura respectiva ( prin care casiera atesta faptul ca a primit banii si coletul a fost ridicat ) si atata tot. Deci tu maine ai la tine banii si buletinul.

| filipm2001 a răspuns:

Dai buletinul, platesti suma si semnezi chitanta. Atata tot.
Succeswinking

| lilandy a răspuns:

Multumesc mult. V-am dat vot la toti +funda celui mai rapid.