| anonim_4396 a întrebat:

Mi-ar placea sa-mi cumpar antichitati sa-mi decorez casa, dar nu stiu exact la ce sa fiu atenta. Ma puteti ajuta, ca sa nu iau ceva prost sau la suprapret? Multumesc

5 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Cam greu, sunt multe facaturi puse la vanzare. In primul rand poate ceri de la vanzator un certificat de autenticitate.Sau ia legatura cu un expert, plateste-l si cumpara cu el de fata.

| sebastian_2565 a răspuns:

Antichitati...thinking hmmm... un specialist sau casele de licitatie cu un nume pe piata ...aia iti dau si certificat de autenticitate.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De fiecare data cand cumperi ceva, consulta un expert de la o casa de licitatii sau de la facultatea de arheologie. Si nu cumpara obiecte sub 15 mii de euro, alea sunt fake-uri clar.

| iarmaroc a răspuns:

Da la cautare "licitatiile lui iarmaroc" si uita-te prin ele...SUCCES!