| 10000573 a întrebat:

Pot ridica un colet de la posta fără aviz?

6 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Da.

| Catrice a răspuns:

Dacă avizul exista la posta, da. Dacă nici acolo nu a ajuns, nu.

| Raven a răspuns:

Se poate, te duci și întrebi, dacă a ajuns coletul, ți se va da. Doar că, de obicei, doamnele de la poștă nu prea au amabilitatea/cheful să caute prin toate mandatele alea.

| Iote a răspuns:

Fara aviz, da. Dar obligatoriu cu CI.

| onlychengs a răspuns:

Nu e musai sa aduci avizul cand te duci la posta, iti trebuie buletinul. Totusi, daca nu ai primit aviz inseamna ca nu a ajuns coletul. Daca a primit persoana care ti-a trimis coletul un nr de tracking pune-o sa se uite pe unde e

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poți. Factorul poștal nu lasă intotdeauna aviz in cutia poștală. Dar dacă știi că expeditorul ți-a trimis coletul cu 3-4 zile în urmă, atunci îl găsești la poștă. Trebuie să ai la tine actul de identitate și banii (in cazul in care ai făcut o comandă online, ramburs/contra cost). Dacă nu, nu-i necesar.