| Mt34 a întrebat:

Cum pot ridica un colet de la poștă fără ajutorul părinților? Am sub 18 ani

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Da, buletin trebuie sa ai, in rest nu conteaza. Dar coletul trebuie sa fie pe numele tau

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Te duci acolo cu cartea ta de identitate (dacă TU ești destinatarul). Părinții n-au nicio treabă cu pachetul tău.

| Mt34 explică (pentru mihai69):

De obicei ei le luau. Și arăt de 12 ani nu de 15

| mihai69 a răspuns (pentru Mt34):

Repet: dacă tu ești destinatarul poți ridica orice pachet de la Poștă pe baza C.I. valabil. Nu contează cum arăți, dacă semeni cu poza din document.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Depinde si de cat de draguta/dragut e doamna/domnul de acolo. Eu nu am 18 ani, dar am luat colete care nu erau pe numele meu, uneori si fara buletin?☺