| Parlit a întrebat:

Poti sa schimb placa video pe un laptop, Intel Core i5-6198 DU 2. 30ghz /Intel hd graphics 510?
Daca da imi puteti trimite niste placi Nvidia?

2 răspunsuri:
| Ironwin a răspuns:

Cel mai probabil nu se poate face asta, (tu nu ai placa video dedicata, este integrata in procesor, iar la laptop nu se poate schimba placa video chiar daca este dedicata) in cel mai bun caz poti schimba procesorul si astfel inbunatatesti si performantele grafice.

| RAY a răspuns:

Nu,nu se poate pune placa video intr-un laptop, se poate una externa prin unele chesti dar e complicat