| Iamvaliq a întrebat:

Salut, a mai comandat cineva ceva de pe alibaba? E un site safe? Vreau sa-mi cumpar o motocicleta electrica si nu vreau sa dau niste bani aiurea. Multumesc.

3 răspunsuri:
| BaciuFlorin a răspuns:

Site-ul este safe, acum depinde si de cel ce-ti vinde produsul, vezi calificativul, review-urile, daca sunt si cu poza e si mai perfect si cate produse minime trebuie sa achizitionezi, vezi tu Ali Baba e un fel de OLX cu ceva plusuri

| biancaebar a răspuns:

Da, dar uitate bine la paginile vanzatorilor si adauga atentie mare la cei cu cele mai multe vanzari si care au valorari de la clienti.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

De pe AliBaba nu, dar pe AliExpress am cateva zeci de comenzi, toate reusite. Cum AliBaba este fratele lui AliExpress, ambele detinute de aceeasi persoana, as spune ca nu cred ca vor fi probleme.