| RoIT a întrebat:

Salut,
Am cumparat ceva.
Trebaia sa primesc un colet din Piatra Neamt, persoana l-a pus la posta luni seara.
Intrebarea:
In cat timp ar trebai sa il primesc?
Astazi este vineri si nici pana acum nu a venit.
Ce trebaie sa fac?
Funda celui mai bun sfat/rezolvare.

2 răspunsuri:
| GaBrIeLa1994 a răspuns:

Pai depinde si de distanta dintre orase.de exemplu eu am primit de la Bucuresti un colet in Arad si a durat in jur de 3, 4 zile. daca nu o sa primesti azi avizul pana luni o sa il primesti.Sambata si diminica Posta nu lucreaza deoarece este o institutie publica

| FloriBla a răspuns:

Nu cred ca ai ce sa faci. Prin posta coletul vine in maxim 5 zile lucratoare, insa mai intai trebuie sa primesti o hartie, cum ca e coletul tau si in baza caruia poti sa iti ridici pachetul. (hartia o primesti tot prin posta, adica iti vine acasa)