| Sandu3 a întrebat:

Salut.Am o mica nedumerire, in sensul ca vreau sa-mi comand un set de chei imbus pentru bicicleta de pe OLX.RO.Am trimis un mesaj celui care a postat si mi-a raspuns ca livreaza doar prin curier.Intrebarea e cine plateste curierul? El care trimite sau eu care primesc ce am comandat? Intreb pentru ca nu am cumparat niciodata prin curier si nu stiu cum se face.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta e la intelegerea voastra, dar cel mai probabil tu

| sorin_6068 a răspuns:

Daca cel care vinde nu specifica livrare gratuita atunci transportul îl plătește cumparatorul

| Bondarel99 a răspuns:

Tu oricum va trebui sa platesti pretul transportului.
Cand iti sjunge coletul, o sa platesti o suma (ramburs) in care e inclus si transportul.

| AbyAlberto15 a răspuns:

Tu il platesti, e doar 25 de lei, nu conteaza de unde vine ca tot 25 e,
nu iti fa griji!

| RRoberto2018 a răspuns:

Cumparatorul plateste curierul, de cele mai multe ori, dar sunt si exceptii. Vorbeste cu vanzatorul, si negociaza: sa platesti tu curierul, dar sa mai lase din pret
sau ii platesti produsul fara sa negociezi la pret, daca plateste el curierul.
Eu asa as face!

| NicoleEazi a răspuns:

Toti care vand vor sa primeasca banii si de pe produs si transport deci tu v-a trebui sa le platesti ambele