| هوراس a întrebat:

as vrea sa cumpar ceva de pe un site din Statele Unite ale Americii, un obiect de 800$. problema este : cam cat ar costa transportul? funda :X

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Depinde cit de mare e si modalitatea de transport alesa. Poate fi de pe la 20-25 de dolari pina la peste o suta. Nu iti pune problema asta, pune-ti problema platirii TVA-ului cind o sa il primesti...

| هوراس explică (pentru KodrutZ):

Http://www.musiciansfriend.com/......-guitar... despre asta este vorba :D cat ar fi TVA-ul?

| KodrutZ a răspuns (pentru هوراس):

Cit e la orice, 24%... incearca sa vezi daca nu gasesti chitara asta pe ebay.de sau pe amazon.co.uk sau prin Suedia pe undeva, ideea e sa fie in interiorul UE, ca atunci nu o sa platesti nici un TVA nimica si o sa fie si transportul mai ieftin.

| هوراس explică (pentru KodrutZ):

Ok... dar de pe site-ul asta cat ar costa? happy

| KodrutZ a răspuns (pentru هوراس):

Habar n-am, fa-ti cont si vezi ce modalitati de transport ai si cit costa fiecare. Eventual da-le mail si intreaba chestia asta.

5 răspunsuri:
| thewomaninwhite a răspuns:

Cam in jur de 200 ron sau chiar mai mult avand in vedere ca este un alt continent si mai ales trebuie traversat oceanul