| FasoleVerde a întrebat:

Salut, as vrea sa fac niste tranzactii online din alta tara dar metoda de plata este bancar sau paypall, bancar direct cu contul de salariu nu as vrea si am inteles ca prin paypall e mai sigur insa nu stiu cum "lucreaza" adica bag cardul in paypall-ul meu si dupa imi da un cod sau ceva cu care merg pe pagina respectiva si platesc la finalizarea comenzii? nu inteleg cum functioneaza, daca imi puteti explica v-as multumi

3 răspunsuri:
| ALGator a răspuns:

Fa-ti un cont la PayPal după care vei indica in el un card de plată. Poți să și transferi bani dintr-un cont bancar la PayPal ca sa ai cu ce face plăți din PayPal.

| grandebgd a răspuns:

Eu folosesc paypal de 2 ani cam asa. In mare iti faci un cont la paypal, iti atasezi cardul la contul de paypal dupa te duci pe respectivul magazin / site si dai sa platesti cu paypal la finalizarea platii ori o-sa iti apara un buton ceva de genul pay with paypal sau te duce automat catre paypal.com si acolo iti va cere sa introduci adresa de email si parola si ai instructiuni apoi si sa verifici siteul dupa ce apesi pay with paypal sa fie https://paypal.com sa nu te pacaleasca.