| Ingognito a întrebat:

Cum imi deschid o cutie postala gen cand comand ceva online sa nu vina acasa sa se duca acolo, doar la posta romana? Merge online sau trebuie sa merg acolo si cat costa? Si cand cumpar pun locatia cutiei si scriu ce numar este sau cum se face?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Marea majoritate a comenzilor, nu accepta cutii postale.
Ebayul, aliexpress si alte site-uri international, nu trimit nimic la cutiile postale de la posta.

Bula
| Bula a răspuns:

Casutele postale sunt pentru corespondenta, nu pentru marfuri.
Daca doresti sa se triita la o adresa de magazionare /pastrare, atunci te intelegi cu cineva sa preia comenzile facute de tine, in locuinta /magazia lui.