| Dumitrascu_Alex_1977 a întrebat:

Daca, de exemplu, comand un telefon de pe un site din afara, trebuie sa platesc niste taxe in plus?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde din ce tara este magazinul online.
Daca este din tarile UE nu trebuie sa platesti alte taxe, platesti doar telefonul si transportul.
Daca este din alta tara va trebui sa platesti, in plus, TVA si taxa vamala.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca trebuie sa platesti taxe vamale si TVA, la tot ce este peste 100 euro
In plus, nu ai garantie la telefon si poti cumpara un fake sau ceva defect.

| Andreeatrb a răspuns:

Este posibil, depinde și din ce tara care faci comanda