| Hangover a întrebat:

De curand am achizitionat de pe eMAG un aparat Sony, de 20 de mpx, insa sunt foarte dezamagita de calitatea pozelor. Am fost nevoita sa aleg acest aparat in locul unui Nikon de aceiasi rezolutie deoarece cand am dat comanada de Nikon, nu mai era in stoc. Nu am avut de ales, domnisoara de la telefon cu care am facut trimis comanda mi l.a recomandat in locul nikonului si nu am avut de ales (pentru ca peste o zi plecam in vacanta si voiam sa avem aparatul nou cu noi). Cand am inceput sa fac poze cu el, am constatat, dezamagita, ca face poze mai proaste calitativ si decat vechiul meu aparat, Fujifilm, de 8 mpx. Stiam de la inceput ca nu trebuie sa ma astept la niste poze geniale de la un aparat compact, insa am comparat poze pe internet si fata de pozele scoase de acel Nikon(tot compact) arata foaaarte dezamagitor, si sunt la acelasi pret, iar pentru pozele acele, a 400 de lei sunt dati pe degeaba. Acum intrebarea mea este daca pot returna acest Sony, desi l.am luat in vacanta sa il testez in mai multe conditi, si sa il schimb cu un Nikon la acelasi pret. Am factura, cutia aparatului, accesoriile, mai putin coletul (cutia eMAG. ului). Va rog sa ma ajutati! Multumesc mult. happy

5 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Da,il poti inapoia in 60 de zile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu au trecut 30 zile poti sa il returnezi

| SasNetRomania a răspuns:

1) nu mai luati aparate foto in functie ce megapixels, asa cum nu se iau nici placiile video in functie de GB.
2) Ca sa faci poze cat de cat bune trebuie sa ai si un curs foto, sa stii si niste setari, inainte de a da vina pe aparat, posibil sa fi tu chiar devina.
3) il poti returna inapoi conform legii in viguare daca nu au trecut 30 zile.
4) recomandarea mea este sa te joci cu el prin setari, nu cred ca el este devina totusi.
5)Despre ce aparat este vorba? nu firma. ci modelul,

| Garielu a răspuns:

Vorbeste cu acea domnisoara sau uitate pe eMAG sa vezi daca coletul avea verificarea calitati, daca are il poti returna daca nu au trecut 30 de zile.