| DanielDanny a întrebat:

De la dedeman sau praktiker ce silicon sa cumpar care sa se intareasca precum un cauciuc? Vreau sa repar o gaura in niste incaltari si vreau ceva care sa se lipeasca bine si sa se intareasca mai mult decat un silicon obisnuit.

Am vazut pe Youtube un video de la un atelier in care reparau incaltaminte cu silicon CT1 http://www.ct1ltd.com/our-products/ct1/ Dar pe la noi nu am vazut asa ceva.

Exista ceva la noi la fel ca cel din link?

Răspuns Câştigător
| AwGenetix a răspuns:

Silicon Montaj Kit. Poti incerca si pe baza de bitum daca vrei negru.

3 răspunsuri:
| DanielDanny explică (pentru AwGenetix):

Https://www.dedeman.ro/....../p/5000180

Asta e bun? E in cantitate mai mica decat cel alb si nu ma deranjeaza daca e maro ca lipesc pe talpa.

| AwGenetix a răspuns (pentru DanielDanny):

E ok. ce ti-am zis eu e aproape maro. cel alb e sanitar, si nu e pentru lipire. doar etansare.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Nu o sa reusesti cu niciun silicon ca sa astupi in mod eficient gaurile din talpa incaltamintei. :'(