| denis988 a întrebat:

Deci astazi mi-am cumparat un LG optimus net. Eu mi-am prelungit abonamentu. Sunt pe Orange. Cand sun la 415 sa vad cate minute am imi zice: "datorita modificarilor solicitate, serviciul Cronos va va putea furniza informatii actualizate despre disponibilul dv.la 48h de la modificare". Un prietene mi-a spus ca si tatal lui primea tot asa si credea ca i s-a activat optiunea de internet. si el a tot intrat pe internet iar la sfarsitul lunii avea 20 euro cost suplimentar. Acum, intrebarea mea este: E posibil daca sun, trimit mesaje sa mi se faca cost ca daca intru pe internet? Si daca am primit odata cu telefonul o cartela prepay de 5 euro o pot folosi in strainatate? Eu merg in 18 in Bulgaria si mna. imi pot suna rudele si sa mi se ia de pe cartela aceea daca o activez?

Răspuns Câştigător
| dianna92 a răspuns:

De fiecare data cand cumperi un abonament nou sau iti modifici abonamentul, serviciul Cronos se activeaza abia peste 2 zile. Si in prima luna, e posibil sa nu ai toate minutele/optiunile incluse deci mai bine nu te risca pentru ca vei face cost fara rost. Cat despre acea cartela, o poti folosi pe aia insa pana pe 18 Cronos sigur va merge si vei sti ce minute ai si pe cartela aceasta cu abonament.