| Ionutmarius22 a întrebat:

Salut, doresc sa achiziționez niște boxe de pe eMag și eu nu mă pricep foarte bine, as dori să-mi zică ceva păreri cineva priceput despre specificații, care sunt mai bune la specificații

Acestea sunt primele la care m-am gândit

Tip sistem 5.1

Putere RMS (W) 50

Banda de frecventa 40 - 20000 Hz

Sateliti 5

Putere satelit RMS (W) 5

Amplificare In Subwoofer

Tip boxa Boxe multimedia

Distorsiuni (dB) 75

Subwoofer 20 W

Telecomanda Da

Altele Porturi SD/MMC/USB si FM

Iar acestea sunt celelalte

Tip sistem 5.1

Putere RMS (W) 35

Banda de frecventa 20 - 20000 Hz

Sateliti 5

Putere satelit RMS (W) 5

Amplificare In Subwoofer

Distorsiuni (dB) >90dB

Subwoofer 10 W

Dimensiune sateliti (W x D x H mm) 85 x 78 x 120

Dimensiune subwoofer (W x D x H mm) 200 x 280 x 215

Greutate (Kg) 4

Care sunt mai bune?

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Ce buget ai?
vrei 5.1 sau merg si 2.1 sau 2.0?

Pentru ascultat muzica, sunt recomandate boxele Stereo (2.0, fara subwoofer).

Pentru filme si jocuri: cele 2.1, 5.1, 7.1

Pentru o camera normala, ajung 5o-55W RMS (pe total - sateliti + subwoofer)

Importanta e fidelitatea, nu doar puterea.

Daca vrei o fidelitate foarte buna, trebuie sa ai si o placa de sunet dedicata (preferabil de la Asus, dar sunt bune si Creative, Auzen, Terratec) si sa te asiguri ca atat placa de sunet cat si boxele au mufa pentru cablu optic (Toslink).

https://goo.gl/images/r2D8Hp

| sierra1 a răspuns:

Toate sunt bune. Pune problaema așa: câți bani vreau să cheltuiesc?
Totul are un preț, inclusiv calitatea.