| anonim_4396 a întrebat:

Salut
Mi a venit azi o comanda de la garage store, mai exact 2 tricouri, unul vans si celalalt adidas. Cel de la vans e mic si as vrea sa l returnez sau sa il schimb cu o marime mai mare.
Cum pot face asta?

2 răspunsuri:
| Ionut231312 a răspuns:

Ia legatura cu ei, spune-le ca un tricou este mai mic si ai vrea sa-l schimbi cu unul cu o marime mai mare, desi probabil vei fi nevoit sa platesti tu returul.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai dreptul legal de a returna orice obiect cumparat online (mai putin lenjeria intima), in 14 zile de la achizitionarea lui si ei sunt obligati sa-ti raturneze banii in 30 zile de la sosirea obiectului. Numai ca este o buba: Garage store nu este un magazin romanesc si nu cred ca vei reusi. Ia legatura cu ei si vezi ce zic. Probabil va trebui si sa platesti transportul!