| User23434 a întrebat:

Pot sa cumpar de la Altex daca sunt minor(cu buletin). Vreau sa cumpar un telefon si vreau sa stiu daca trebuie sa fiu cu un adult sa semneze ceva sau daca trebuie sa am la mine buletinul sau buletinul vreunui parinte. Precizez ca vreau sa-l iau din magazin nu online.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca poti. Eu am 15 si-mi comand o gramada de chestii de pe net. Si iti cere doar buletinul. Atat. Asta daca ti-l aduce prin FanCurier. Daca iti cine prin posta, trebuie sa ai neaparat 18 ani.
Iar daca zice cineva ceva, desi nu cred, poti sa dai buletinul mamei, sau nr ei de telefon pentru a confirma.

| sierra1 a răspuns:

Dacă ai banul, îl pui pe masă, primești telefonul și factura și toată lumea e fericită (și minori și majori)

-- sărbători frumoase --

| Lioana a răspuns:

Nu trebuie sa fii major ca sa faci cumparaturi la Altex. Nici nu e sigur ca ai nevoie de buletin. Poate doar pentru completarea datelor pe certificatul de garanție.

| User23434 explică (pentru anonim_4396):

Online ca online, dar eu vreau sa-l iau din magazin.

| DragosMatei123 a răspuns:

Daca il comanzi vei evita societatea si contactul vizual cu casierii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru User23434):

Atunci nu este nici o problema. Poti face asta.

| 757474 a răspuns:

Da, poti