| George20123 a întrebat:

Salut.Se poate plati cu cardul de bonuri de masa de la UpRomania pentru a comanda mancare online la vreun restaurant/fast food?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Unele acceptă, altele ba, intreabă-i

| Violleta2022 a răspuns:

Cu bonurile de masa poti cumpara NUMAI mancare de la supermarket, nu de la restaurante sau fast food.
Bonurile de masa mai sunt numite si "bonurile saracului" ca-s sunt limitate strict la ajutoararea oamenilor nevoiasi, sa manance decent, nu sa le ofere facicilitati de lux, la restaurant.

| George20123 explică (pentru Violleta2022):

Pot cumpara de la mc, kfc, subway, dominos pizza cu cardul de bonuri de masa, deci despre ce tot vorbesti?