| anonim_4396 a întrebat:

acum o luna am achizitionat o pereche de adidasi Hugo Boss originali, iar acum ma trezesc cu probleme la talpa in partea din fata pe lateral, trag putin de ea si se deslipeste, ei sunt marimea 42 iar eu por 41 dar am o talpa ajutatoare, credeti ca ar putea fi din cauza asta? Probabil nu se indoaie cum trebuie, va rog daca cunoaste cineva sa ma ajutati cu un sfat sau cu un raspuns, multumesc.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca are garantie si mai ai bonul poti sa incerci sa-l duci inapoi in magazin.

| darrio2007 a răspuns:

Astia nu au fost Hugo Boss originali. Apeleaza la Protectia Consumatorului daca ai si garantie si bonul fiscal.Pentru ca a trecut termenul de 30 de zile in care puteai returna marfa.

| iulian2704 a răspuns (pentru darrio2007):

Dar daca sunt luati din alta tara?

| darrio2007 a răspuns (pentru iulian2704):

Nu cunosc politica magazinelor din alte tari.In nici un caz nu ii schimbi in Romania.

| iulian2704 a răspuns (pentru darrio2007):

Nu inteleg cum incaltaminte de 200 euro, de la o firma care nu are absolut nici o reclamatie reuseste sa se strice in prima luna...

| darrio2007 a răspuns (pentru iulian2704):

Se mai intampla.Rar dar se intampla.Acum s-a nimerit la tine.

| iulian2704 a răspuns (pentru darrio2007):

Sa zicem ca ii trimit inaopi la o cunostinta in tara de unde au fost cumparati, e vreo problema daca am pus in 2 locuri superglue? Ei se dezlipesc in mai multe locuri.

| darrio2007 a răspuns (pentru iulian2704):

Nu stiu.Probabil ca da.