| Danapiandi a întrebat:

Buna tuturor, tocmai am facut o gafa si va rog sa ma ajutati, bineînțeles daca se mai poate face ceva. Am bagat la spalat o pereche de adidasi de panza si piele intoarsa albi.(erau albi la început, inainte sa ii spal erau gri si acum si mai...gri) intrebarea e: mai exista vreo modalitate sa ii salvez? Evident panza e alba imaculata, talpa la fel iar partea cu pielea intoarsa, nu va mai spun... ce contrast are, credeti ca ii mai pot salva sau ii trec la pierderi?

10 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Varianta simpla: crema de pantofi alba. Dat de doua-trei ori pe piele.
Varianta complicata: vopsirea adidasilor cu vopsea de piele-textile.

| Danapiandi explică (pentru cristi202):

Mulțumesc la asta nu m-am gândit

| cristi202 a răspuns (pentru Danapiandi):

Cu drag!
Ei bine, te gandesti acum happy

| dullcat a răspuns (pentru Danapiandi):

Pentru pielea intoarsa trebuie vopsea speciala, altfel o strici iremediabil daca folosesti din aia pentru piele neteda, la cutie/tub cu burete, de cativa lei.

| Violleta2022 a răspuns:

Partea buna este ca acum sunt curati.
Nu-i mai poti intoarce la culorile initiale, ca sunt deja compromisi.
Lasa-i sa se usuce departe de caldura, ca sa se usuce incet si uniform si poarta-i ca-s curati.

| dullcat a răspuns:

Pielea intoarsa nu se baga niciodata la masina si nici nu se spala cu apa. Exista solutii speciale de curatare.Eu evit astfel de incaltaminte tocmai fiindca prefer sa nu imi bat capul cu intretinerea.

| Fatamuntilor a răspuns:

As lua partea buna!
ai adidasi noi, curati si buni!

| StoicAnalysis a răspuns:

Ai putea incerca cu clor sa-i dai cu o periuta.