| Anonimous5 a întrebat:

Aliexpress sau Joom?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In final sunt acelasi lucru: niste platforme care administreaza o serie de magazine. Teapa ti-o poti lua de la magazine si daca platesti direct. Daca platesti prin platforma poti recupera banii. Joom are avantajul ca poti lua doar o bucata din produse. Pe Aliexpress sunt multe magazine care dau minim 10 bucati sau minim 100, etc. Eu cumpar doar de pe Joom ca nu cumpar produse scumpe. Nu-mi voi lua niciodata un laptop sau telefon de la ei pentru ca n-au garantie. Prefer sa dau un ban in plus, in tara dar sa am garantie. Asa un stick, o periuta de dinti electrica si alte rahaturi pana in 100 lei merita.

1 răspuns:
| Marbea a răspuns:

De pe Joom nu am comandat dar de pe Aliexpres de multe ori si am fost foarte multumita si de produse si de vanzator. Important e sa citesti review-urile de fiecare data ca sa cumperi in cunostinta.
Compara si tu acelasi produs pe ambele site-uri si vezi de unde iti convine.