| anonim_4396 a întrebat:

Am fost sunat de un curier de la Cargus și nu am apucat sa răspund la telefon. Ce se va întâmpla cu coletul? Voi fi contactat din nou sau trebuie sa ii contactez eu?
App: sunt din Târgu Neamţ și nu știu unde este depozitul lor.

4 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Suna curierul si te intelegi cu el. Poate trece mai tarziu sau a doua zi.

| dannyel86 a răspuns:

Daca nu ai primit sms cu datele de contact ale curierului, la care poate fi sunat, va trebui sa apelezi tu numarul de pe care ai fost sunat.
Ni se intampla tuturor sa primim apeluri in momente nepotrivite, sa nu fim pe faza cand suntem sunati, dar asta nu trebuie sa devina o problema. Comanda nu se anuleaza, daca depunem noi insine eforturi sa contactam compania de curierat sau cei de la care trebuie sa preluam coletul.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu vrei sa raspunzi la telefon, nu-i vina curierului!
In plus, el va preda pachetul la baza lor si eventual te vor suna sa mergi sa-l iei, sau il vor trimite inaapoi.
Totusi, nu am inteles?
De ce nu-l suni inapoi?
Te musca telefonul?
Sau nu vrei sa faci aditionale?

| Adry05 a răspuns:

Trebuia sa-l suni cand vedeai apelu. Ei nu suna a 2-a oara. Cauta pe net unde e sediul si ia pachetul. Nu cred ca mai vine sa ti-l dea maine.