| JungleHell a întrebat:

Din două motive:
1. Să observ detalii minuscule pe monitor atunci când trebuie să scanez doar anumite detalii de pe o pagină sau obiect;
2. Să observ mai bine monedele sau bancnotele din colecție sau când colecționez așa ceva,
- am nevoie să știu de unde pot achiziționa prin online o lupă de bună calitate care să aibă o putere de mărire,, mai zdravănă" (să zicem o monedă de 1 ban mărită de 5 ori)? Nu de alta, dar am luat una dintr-o librărie, și am senzația că am luat de fapt o jucărie pentru copii. Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| CosminLeanca a răspuns:

Pe eMAG este pusa la vanzare o lupa cu led incorporat, la 150lei.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vezi unde scrie 5x sau mai mult: http://www.spy-shop.ro/echipamente-optice/lupe-profesionale.html