| Zuzumilk26 a întrebat:

Imi puteti recomanda un ciocan de lipit pana in 30 de lei.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde ce doresti sa lipesti.
Sunt multe feluri de "ciocane de lipit", in functie de destinatie.

| Zuzumilk26 explică (pentru Bula):

Imi trebuie la școală pentru practica.

Bula
| Bula a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Practica la ce?
Exista:
- ciocan de lipit tabla si obiecte voluminoase (ciocan de lipit tiganesc, incalzit la foc)
- ciocan de lipit obiecte groase de cupru, cum sunt cablurile, placile si alte piese de cupru (electric)
- pistol de lipit piese electronice (cu varf de cupru, care se incalzeste prin scurtcircuitarea unui transformator electric)
- ciocan de lipit pentru piese electronice (electric, cu temperatura reglabila)
- ciocan de lipit /dezlipit circuite integrate
- aparate ("ciocane") de lipit cu aer cald pentru piese electronice marunte, sensibile la caldura
- etc.

Vezi aici un pistol de lipit de uz universal in electronica, de care te vei putea folosi si acasa, la nevoie.
https://www.emag.ro/....../D47N52BBM

| Panamax a răspuns:

Https://www.olx.ro/......bPF6x.html

Weller sunt printre cele mai bune. Fereste-te de chinezarii noi.