| adrianaacb a întrebat:

Trebuie sa imi vina un colet din alta tara. Vine la posta vamala? Unde o gasesc? E in acelasi loc cu cea obisnuita sau e separat?

Răspuns Câştigător
| Goete a răspuns:

Primesti instiintarea la care oficiu postal este. Daca e din afata comunitatii europene trebuie sa platesti taxele vamale

4 răspunsuri:
| Danny_Daniel_2001 a răspuns:

Iti vine la posta locala, sau vine la posta judetului(colet extern)

| adrianaacb explică (pentru Goete):

Este vorba despre un colet din China, intrebam la ce posta vine pentru ca trebuie sa scriu codul postal si nu stiam de la care posta, ca daca nu il pun ma tem ca umblu prin tot orasul dupa colet.

| Goete a răspuns (pentru adrianaacb):

Tu scrie codul postal a adreseibtale si adresa ta

| PeFuga a răspuns (pentru adrianaacb):

De obicei astea vin la posta vamala. Cand primesti acasa avizul de la posta sa te uiti cu atentie ca acolo scrie si numarul oficiului poatal de la care trebuie sa ridici coletul.