| afrodita3333 a întrebat:

Ce taxe se platesc la posta vamala pentru un colet care vine din China?( 1-2 kg )

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e sub 100$ nimic

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Poti intreba acolo happy

| DjSheepyOfficial a răspuns:

Taxele sunt in functie de valoarea marfii.

| Grigore_Daniel_1984 a răspuns:

24% din valoarea totala a coletului. e posibil să îți ceară o dovadă a plății ca să știe cât ai plătit pe el. un print sau foto cu nr comenzii și totalul de plata.

| Grigore_Daniel_1984 a răspuns:

Eu am comandat de pe aliexpress si atunci cand am fost sa ridic coletul, a trebuit sa platesc 24 % din valoarea coletului. Coletul era in valoare de aproximativ 300 $. La un colet de 10 $ nu am platit nimic.

| Stefan_Alex_1995 a răspuns:

Pai TVA e 24% asta inseamna 24% din valoarea marfii

| denisboss2001 a răspuns:

Un sex salbatic