| CrAnonimu a întrebat:

Unde se gasesc bombe/petarde in bucuresti(cele interzise)? au inceput sa vina cei din europa?

9 răspunsuri:
| UniCool a răspuns:

CristiaN0S,

Comercializarea si utilizarea oricarui fel de petarde se pedepseste cu puscaria.
Potrivit dispoziţiilor Legii 406/2006 pentru modificarea şi completarea Legii 126/1995 privind regimul materiilor explozive, numai persoanele juridice autorizate au dreptul să deţină şi să comercializeze obiecte artizanale şi de distracţie pe bază de amestecuri pirotehnice.

Citeste si http://www.ph-online.ro/......sarbatori.

bafta, uni

| CrAnonimu explică:

UniCool eu nu te-am intrebat de legi... Ptr mine legiile nu exista mai ales porcaria asta de lege... din cauza la niste pusti handicapati avem interzis acum.
A fost cineva in Europa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici: http://www.originals.ro/adidasi-haine-accesorii-ads.php?cid=31652 Cele mai tari brand-uri: Nike, Adidas, Puma, Reebok, Ecko Unlimited, Ecko Red, G-Unit, Zoo York, DC Shoes, Adio, Osiris (adidasi, haine, accesorii 100% originale ) si nu numai in cel mai tare magazin online din Romania cu cele mai mici preturi. Livrare in toata Romania! Comanzi acum, maine ai produsele ! Produsele se pot returna fara nici un motiv ! Nu ai cum sa ramai nemultumit !

| ronaldica a răspuns:

Am fost eu, sunt din Sibiu si am avut drum spre Bucuresti, daca te referi la targul Europa de langa Dragonul Rosu... cum intrii auzi deja cum se striga " bombe, petarde ". si mergi si au tot ce vrei doar ca nu dau mai deloc la bucata... Funda? happy

| Armatistul82 a răspuns (pentru ronaldica):

Hey ronaldica si eu sunt din sibiu, tu imi poti vinde ceva?

| Alexandra2018 a răspuns:

Mergi in dragon acolo is ieftine. in 31/12
in europa dau tiganii dar sunt la pret de piata

| David780677998 a răspuns:

Salut nu mai bate drumul pana la europa si inapoi cu 20 de lei transport si 50 de bani cutia te rezolv eu mai multe detlai pe david. spaniolu1@gmail.com

| Dragan_Ionut_1995 a răspuns:

Bună ziua doresc sa cumpăr o cantitate mai mare de bombe petarzi și artificii ma puteți ajuta unde sa găsesc sunt din Cluj Napoca.