| laptegros a întrebat:

Vă salut, știți cumva site-uri de unde se pot comanda beri japoneze (ro sau străine, excepție SUA), unde să aibă ceva mai larg sortimentul, Asahi, Sapporo, Kirin am tot încercat, aș prefera Iki sau dozele ce le tot au prin reclame, însă cred că foarte greu se pot comanda. Mulțumesc.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Esti prea departe de Australia, ca aici se vinde peste tot berea japoneza.
O sa fii dezamagit ca berea japoneza ti se va parea pipi, fiind nu atat de tare ca berea europeana si nici gustul nu-i atat de placut ca al berii din Romania, de calitate foarte buna.
Nici berea australiana sau din Noua Zeelanda nu se ridica la nivelul calitatii berii europene, fiind de 3.3% -3.8% alcool fata de 5 -5.4% cat este in berea europeana, de altfel foarte placuta si aromata.

https://www.liquorland.com.au/beer/japan-beer

What is Japan's most popular beer?
#1 Asahi Super Dry.
#2 Kirin Tanrei Green Label Beer.
#3 Suntory The Premium Malts Beer.
#4 Kirin Ichiban Beer.
#5 Suntory Kinmugi Rich Malt Beer.
#6 Premium Yebisu Beer.
#7 Kirin Lager Beer.
#8 Sapporo Black Label Beer.