| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa cumpăr o pereche de vans old skool de pe Ali express dar nu știu câteva lucruri despre site, sunt originali? Cum se plătește? În cât timp ajunge coletul? Se pot verifica când ajunge coletul sau sa ii returnezi? Va rog ajutati-ma

5 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Toate cumparaturile pe aliexpress se platesc cu cardul inregistrat pe site. Pachetele se trimit cu China Post daca nu vrei sa platesti transportul, astfel astepti 60 de zile si te duci si le ridici de la posta.
Daca vrei cu verificare si alte chestii, platesti transportul care este de obicei foarte scump si da poti sa verifici pachetul dar banii ii primesti inapoi dupa ce retrimiti produsul in china. Si ca sa trimiti un produs in China te costa cam 100 euro. De ani de zile comand de pe Ali, dar intotdeauna prin posta cu transport gratuit. O singura data am avut neplacerea ca produsul sa fie trimis gresit si am primit banii inapoi.

| RoKillerGAmer a răspuns:

Nu se stie cat de originali sunt adica nu poti gasi vans la 30$ originali. Coletul ajunge intre 60-90-120 zile cu trasportul cel mai ieftin. Daca vrei sa ajunga intre 27-60 de zile platesti intre 7-10$. Metoda de plata este prin card bancar. De returnat nu stiu ce sa zic, dar daca nu ajunge pana la data limita coletul este gratis din cate am inteles.

| gheorghe699 a răspuns:

Da,coletul ajunge in una -doua zile lucratoare, poti verifica continutul coletului, daca cel care ti-l livreaza, are activata; livrare cu verificare (asta trebuia sa ceri tu)platesti la curier cand ridici coletul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pretul e un indiciu daca sunt sau nu originali. Probabil ca nu ca se vand o griaza de chinezarii acolo. Se plateste cu cardul ca orice site de comert internatinal. Cu putin noroc vin intr o luna