| GreenL a întrebat:

Vreau sa imi cumpar ceva de pe Amazon.com si vreau sa stiu cum sunt taxele,platesti ceva in plus fata de transport,cam in cat timp iti vine produsul si cum se desfasoara toata treaba, repet.com nu.de sau co.uk fiindca oferta pe care vreau eu sa o prind o sa fie doar pe.com deci america.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca produsul cumparat cu tot cu transport costa peste $100, vei avea de platit taxe la vama romaneasca. Sub suma asta, nu platetsi taxe de import si nici TVA.
Transportul coletului dureaza intre 1 saptamana si 1 luna, depinde de ce selectezi tu, daca selectezi DHL iti ajunge in 3-4 zile, dar patesti cateva sute de dolari pe transport, daca selectezi ceva mai accesibil, poate sa dureze si 1 luna, depinzand de locatia de unde se trimite si serviciul platit. Cu cat este mai ieftin, cu atat dureaza mai mult.