| adrianbestboy98 a întrebat:

Salut,
Am cumparat de pe amazon.com (stiu ca puteam de pe .co.uk) am bagat un gift card de 20$ si am cumparat produsul din America deoarece dolarul e mai ieftin ca lira si am platit mult mai putin pe acel produs. Anyway dincate am inteles coletele din America percep TVA, stie cineva cati bani o sa imi ia pentru respectivul colet? Sau explicati-mi cum sta treaba cu TVA-ul asta...pana acum am comandat doar de pe eBay.co.uk si nu am platit nimic la vama (colete de 1$, 5$ etc.).

1 răspuns:
| RickGrimes a răspuns:

Ii zici ca te doare-n cu.r de tva, si ca vrei ce ai cumparat sau te duci si iti bagi furculita-n gat ca e scump cutitu', poate nu mai platesti o taxa de 5 lei