| RazvanCrd a întrebat:

Vreau să îmi cumpăr o husă pentru telefon de pe Ebay și nu știu dacă să am încredere în chestia cu „free shipping"(având în vedere că este din China)... oare nu va trebui sa plătesc o grămadă de bani când ajunge?

Răspuns Câştigător
| sabin89 a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica. Shiping-ul este intr-adevar free. Cei care vand produse in varianta "free shiping" au grija sa umfle pretul produsului, in asa fel incat sa fie acoperit si costul shiping-ului. Este o strategie a lor, fiindca stiu ca acest "free shiping" frapeaza, izbeste privirea. Dar, cum am zis, ei nu ies in pierdere fiindca au marit pretul produsului. Eu am luat de multe ori in conditiile astea (chiar daca produsul venea din alta tara) si totdeauna au fost corecti, adica shiping-ul a fost free.

3 răspunsuri:
| Annemari3 a răspuns:

Fiind luat de pe Ebay normal trebuie sa platesti transportul.
Avand in vedere ca e din China s-ar putea sa platesti dublu, depinde si din ce depozit iti vine.

| FlorinFindus a răspuns:

Trebuie platit transportu

| tbb2013 a răspuns:

Si eu am comandat de pe eBay un cablu de doar 1, 5 dolari si mi l-au livrat gratuit... Desi a venit in vreo 2-3 saptamaniwinking