| gogu220 a întrebat:

Ajutor. Am o memorie externa pe care am toate pozele. De cateva zile nu pot sa-o mai deschid. Im spune sa formatez discul. Acasa nu am net, acolo unde o folosesc.

3 răspunsuri:
| Iunix a răspuns:

Nu o formata! Așa am pățit și eu, aveam un card mai vechi de prin 2010 Nokia de 120 mb ( era 2010 ce să-i faci ) și aveam pe el câteva poze. Când am băgat cardul într-un alt telefon îmi spunea că, cardul este deteriorat și să-l formatez. Nu l-am formatat, nu voiam să pierd acele poze, al scos cardul de memorie, l-am băgat într-un alt telefon și mergea fără probleme. Soluția? Conectează acea memorie externă la un alt pc sau telefon. Sau, deconectează memoria și reconecteazo din nou.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Iti recomandam sa incerci si conectarea la un alt dispozitiv sau sa mergi intr-un service specializat pentru a te asigura ca nu vei pierde datele.

| gogu220 explică (pentru Ora de net):

Unde găsesc un service specializat?