| BackAgain a întrebat:

Am incercat sa accesez contul de gmail azi si imi pare mesajul urmator: "Acest dispozitiv nu este recunoscut. Pentru siguranța dvs., Google dorește să vă verifice identitatea." Mentionez ca intotdeauna am accesat contul fie de pe telefon, fie de pe PC. Singura optiune de verificare care imi apare este introducerea adresei, ceea ce mi se pare dubios (cum mai exact ar confirma Google ca intr-adevar sunt proprietarul contului, avand in vedere ca niciodata nu mi-am dat adresa?). Am incercat si de pe telefon si am aceeasi problema. Cum pot sa-mi accesez contul fara sa dau mai multe date personale decat Google a cerut de-a lungul anilor? Mai putin si cere si marimea la pantof...

5 răspunsuri:
| StefanDrg a răspuns:

Sterge cookie si tot istoricul de pe telefon si incearca din nou sa te conectezi

| BackAgain explică (pentru StefanDrg):

Am incercat, dar problema persista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu e si optiunea incearca alta intrebare ceva de genu mai jos? de obicei e cu albastru daca nu merge da-mi add pe skype andrei.preda50

| BackAgain explică (pentru anonim_4396):

Nu chiar. Am mai jos "Get help" si am incercat varianta cu verificare prin email (mai am un cont de email), dar fara rezultat (dupa ce am introdus codul, imi aparea ca nu poate efectua verificarea). Parola e corecta. Ar mai fi varianta cu data deschiderii contului, dar il am de ceva ani si nu-mi aduc aminte ziua si luna, iar daca introduc doar anul imi zice ca e incomplet si, din nou, nu poate efectua verificarea.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Exista posibilitatea sa te fi logat din alta locatie decat cea obisnuita sau contul tau a fost blocat pentru ca exista suspiciunea ca l-ar fi accesat altcineva. Pentru a-l recupera este nevoie sa urmezi pasii respectivi - mai multe info aici https://support.google.com/accounts/answer/6046815?hl=ro