| OglindaOarba a întrebat:

de curand mi-am facut cont pe facebook si acum nu ma mai lasa sa`mi accesez contul daca nu`mi introduc numarul de telefon. Ce sa fac?sadUite ce scrie:

"Facebook foloseşte teste de securitate pentru a se asigura că persoanele de pe site sunt reale. Deţinerea unui telefon mobil ne ajută să îţi stabilim identitatea. Verifică-ţi contul prin confirmarea numărului de telefon mobil. Vei primi un mesaj text cu un cod de confirmare.

Dupa ce introduceti numarul de mobil, va vom trimite un sms cu un cod de verificare. Cand introduceti acest cod pe site va veti confirma identitatea si vom inceta sa va aratam teste de securitate. Facebook nu taxeaza acest serviciu, dar se aplica tarifele normale ale operatorului de telefonie mobila."

Se plateste ceva daca imi dau nr de tel?straight face

2 răspunsuri:
| OglindaOarba explică:

@nicoleta nusad

| Andrreachiriac a răspuns:

Sincer nu stiu, de ce iti spune asa-? Si eu am cont de facebook dar nu mi-a cerut nici un nr de telefon. Cand ai facut facebook ai introdus si nr de telefon?