| Barzoiul a întrebat:

Am si eu o intrebare
Am pierdut contul de google si mi s-a resetat telefonul si nu merge sa ma conectez cu alt cont de google pe el.Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| ovidiu123432 a răspuns:

Nu are cum sa nu mearga, ai gresit tu ceva, mai reseteaza-l odata si atunci 100% o sa mearga, ai facut tu ceva gresit la instalare.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Daca nu ai setat nicio optiune de recuperare a contului poti incerca sa accesezi linkul https://accounts.google.com/signin/recovery, sa introduci adresa de email si sa apesi Continue. Daca esti intrebat de ultima parola pe care ti-o amintesti da click pe I don't know si mai apoi alege optiunea Verify your identity care este undeva sub toate celelalte optiuni. Ti se vor pune o serie de intrebari si daca vei raspunde corect ti se va da inapoi contul.

Pe viitor, te sfatuim sa iti securizezi conturile (adresa de email, conturile pe retele sociale) setandu-ti o intrebare de siguranta, un email alternativ si numarul de telefon.