| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problemă. Noaptea pe la 2 îmi tot scrie cineva cu un cont fals pe Facebook și mă jigneste. Contul se numește Mei Lien. Imediat după ce mă jigneste îmi dă block pentru a mă impiedica sa îi răspund inapoi. Aș vrea să știu cum aș putea să aflu cine se află în spatele contului. Dacă merg la poliție rezolvă ceva? Eu am mai facut un cont pentru ai putea scrie dar nu stiu care e, sunt zeci de conturi cu numele ăsta.

5 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Cred ca e un pusti care se plictiseste si nu are rost sa iti bati capul cu el. Politia nu se baga acum la asa ceva. Si de ce sa ii scrii inapoi? Lasa-l in plata lui, nu mai deschide mesaje dubioase

| oz_1736 a răspuns:

Dai block pe mess, altceva nu poti face

| anonimg a răspuns:

Caută să raportezi întotdeauna astfel de mesaje. La un moment dat i se va închide contul.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu-ți bate capul.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu este treaba Politiei sa-ti rezolve tie problemele personale, s au de setari. de ce iti tii contul pe "public" ca sa te acceseze toti nebunii si sa-ti trimita mesaje urate?
Schimba-ti setarile pe "privat" accepand cereri si mesaje NUMAi de la prietenii existenti.
Politia nu poate accesa faceBookul, fiindca nu este propietatea lor. FaceBookul este o companie americana.
Daca sunt zeci de conturi cu acel nume, intri in fiecare si le blochezi pe toate si nu uita: schimba-ti setarile pe "privat".