| Baltatanu_Marius_1979 a întrebat:

Aș dori să îmi postez în profilul meu de Facebook poze însă fără posibilitatea de a mi se da "like" sau "comment". Stie cineva cum sau care sunt setările? vreau sa postez o poză "x" la care nu vreau sa primesc nici comentariu si nici "like". Daca exista posibilitstea asta... sad Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai corect ar fi sa nu postezi poza aia, daca nu vrei sa fie vazuta si nici accesata.

Bineinteles ca se poate sa nu permiti comentariile la poza respectiva, daca te duci pe poza respectiva deja postata pe FB si in coltul din dreapta sus, vezi "..." (3 puncte), deshizi tabul si selectezi pe cea din mijloc "turn off notifications", ea va inchide automat accesul ca cineva sa posteze comentarii la poza aceea.

| Ora de net a răspuns:

Buna, Marius,

Din pacate, nu poti face acest lucru. Daca nu doresti ca o poza sa fie apreciata sau ca alte persoane sa comenteze, te sfatuim sa nu o postezi pe Facebook. Poti insa sa ajustezi diverse setari ale contului tau mergand la Settings -> Privacy si Security.