| BostanDaniel1974 a întrebat:

Baiatul meu a dat la cineva acontul lui de gmail cu tot cu parola acum se mai poate face ceva? nu poate sa mai recupereze nimic am incercat cu acont google nu merge daca stiti va rog sa ne ajutati si pe noi multumim anticipat

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa i si faca urgent un alt cont google nou si o parolă nouă, parolele nu se dau niciodata nimănui.

7 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Poate sa o schimbe, intra la setari si trebuie sa fie acolo ceva cu schimbare parola sau sa dea la am uitat parola si o sa ii dea alta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Se zice cont google nu acont

| FaraNume1245 a răspuns:

Mai are acces la cont? Incearca cu functia de uitare a parolei de pe Gmail.

| gelu1970 a răspuns:

Daca cel ce a luat contul nu a schimbat inca metodele de recuperare, chiar daca a schimbat parola e posibil sa poti sa accesezi contul. incearca.

| Victoria18 a răspuns:

Tot ce mai poti sa faci e sa stergi acel gmail de la toate conturile unde se afla(de Facebook, Instagram, etc.) pentru ca daca nu faci asta o sa schimbe parola cu ajutorul acelui gmail si la contul de Facebook etc...

| PainTech a răspuns:

Parola de la orice cont nu se impartaseste NICIODATA. Daca nu mai are acces la cont si nici la verificarea de securitate, nu se mai poate face nimic.
Asta ar fi prima lectie invatata pe pielea lui despre securitate cibernetica. Ar trebui schimbat email de la toate conturile ce au legatura cu acea adresa (Facebook, etc, ) cat se poate de repede.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Daca nu a setat nicio optiune de recuperare a contului puteti incerca sa accesati impreuna linkul https://accounts.google.com/signin/recovery, sa introduceti adresa de email si sa apasati Continue. Daca sunteti intrebati de ultima parola pe care si-o aminteste, dati click pe I don't know si mai apoi alegeti optiunea Verify your identity care este undeva sub toate celelalte optiuni. Vi se vor pune o serie de intrebari si daca veti raspunde corect, veti putea recupera contul.

Pe viitor, va sfatuim sa securizati conturile (adresa de email, conturile pe retele sociale) setand o intrebare de siguranta, un email alternativ si numarul de telefon.