| Andreeamariagina a întrebat:

Bună,mă poate ajuta cineva să-mi recupereze un cont vechi de Facebok? Tin sa mentionez ca nu îi ştiu datele: email, parola, cine mă poate ajuta urgent sau dacă ştiţi să-l spargeţi sau íi spun cuiva care are calculator, vă rog mult să mă ajutaţi, de foarte mult timp am încercat să-l recuperez

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu crezi că mai există Facebook cu asemenea breșe de securitate încât oricine să îl "spargă"?

Îți aduci aminte datele sau îți iei adio de la el.

| Brizbriz a răspuns:

Sigur ca daaaaaa
si apoi ala care te-a "ajutat" ajunge la parnaie, pentru ca E BOU si te-a crezut pa' cuvant ca e contul tau

continua sa visezi ca gasesti un hacker destul de prost sa te creada

| Andreeamariagina explică (pentru Brizbriz):

1 la mana nu mint, este contul meu facut acum 7 ani in 2014, 2 la mana, daca nu ma crezi, vorbim pe Instagram undeva, si iti arat pozele de atunci si acum!

| Brizbriz a răspuns (pentru Andreeamariagina):

Aham, aham, deci, am scris bine "te cred pa' cuvant"
ca daca ai putea sa demonstrezi ca e al tau, l-ai recupera fara ajutor de hackari

| Andreeamariagina explică (pentru Brizbriz):

Deşteptule,cum recuperezi tu să ai un cont de Facebook în copilărie făcut de altcineva? plus că nu ştiu decât numele, da că nu ştii despre ce este vorba, de ce te pui tu să comentezi? nu mai putut ajuta, la revedere, nu am nevoie de deştepţi ca tine

| Brizbriz a răspuns (pentru Andreeamariagina):

"da că nu ştii despre ce este vorba, de ce te pui tu să comentezi?"
stiu foarte bine despre ce e vorba, se numeste HACKING
un cont de Facebook se vinde cu vreo 300eu

deci aici nu e vorba de nici un ajutor, asa ca, ghici ce, poate tu esti legit, poate chiar e contul tau, insa din pacate, ceea ce vrei tu, are un potential MULT PREA MARE SA FIE ILEGAL, si, poate nu crezi asta, dar sunt unii (adica toti) care tin la libertatea si soriciul propriu

in concluzie NUMAI un retardat mintal te-ar ajuta, oricat de frumoasa poveste ne spui, si oricat de tare ai urla, ca saracutul de tine... "suferi"

ghici cine e "destept" si care NU stie ce vorbeste

| Andreeamariagina explică (pentru Brizbriz):

Frate,dacă tu nu ai cum să mă ajuţi, de ce comentezi? nu şi are rostul, sincer că vorbeşti degeaba, şi da este contul meu făcut în 2014 aveam vreo 8ani, şi nu am aşa mulţi prieteni, aşa că îţi dau un sfat, numai face oamenii să şi piardă timpul

| Brizbriz a răspuns (pentru Andreeamariagina):

"nu am cum sa te ajut"
se pare ca nu vrei sa intelegi, asa ca hai sa incercam altceva:
sa vrei ajutor e una, prostie e alta
poate nu iti dai seama, dar, de fapt, chiar te-am ajutat
poate nu iti dai seama, dar, de fapt, TI-AM DEMONSTRAT NEGRU PE ALB...

DE CE ****NIMENI**** NU O SA TE AJUTE cu asa o "problema"

adica am facut mult mai mult decat restul care ti-au aruncat 2 cuvinte si au inchis discutia, pentru ca:
pentru ei este ABSOLUT EVIDENTA TREABA
dar tu, in continuare nu crezi, oricat de clar ti-as demonstra

deci TU iti pierzi timpul insistand cu o chestie evident imposibila, nu eu

Răspuns utilizator avertizat
| Sophieka a răspuns:

Pai si atunci cum sa il recuperezi daca nu mai stii nici emailul?

Eventual apeleaza la o ghicitoare, sa iti ghiceasca emailul.

| RaduRobertRO a răspuns:

Eu zic sa renunti la idee, nu o sa se bage nimeni la asa ceva.