| Cristi72992859 a întrebat:

Buna, am primit si eu mesajul acela cu "ai un mesaj vocal".
Nu am accesat nici un link sau vreun atașament trimis de numarul acela, tot ce am făcut a fost sa deschid mesajul. Am blocat acel numar si am sters conversatia. Exista ceva risc sa ma fi infectat doar deschizand conversatia?

Răspuns Câştigător
| Nimeni20192018 a răspuns:

Nu, stai linistit. Atât timp cât nu ai intrat pe link, totul e ok, fara probleme!

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pe telefon l-ai primit? pe whatapp sau in ce fel?
Nu cred ca s-a infectat deviceul cu ceva atata timp cat nu ai deschis atasamentul.
Orice dispozitiv android are un antivirus integrat, de fabrica, da o scanare cu acesta.
Daca vrei sa fii si mai sigur poti descarca din magazinul google : Malwarebytes > https://www.malwarebytes.com/android

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Nu, stai calm.

| Antopuff a răspuns:

Nu, riscul era daca accesai linkul respectiv.

| Nixulet a răspuns:

Salut. Bineînțeles că nu. Doar să nu dai pe linkuri, e țeapă. Dacă nu mă crezi pe mine, poți să-l urmărești pe Ciprian Lospa, good luck.