| PetrisorAlex a întrebat:

Buna, am si eu nevoie de idei.
Dati cat mai multe idei pentru gasirea unei solutii in reducerea decalajului digital.
Adică cum ajutam oamenii de la tara sa intre si ei in era digitală. Sa fie cat de cat fezabil

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Realizarea, în așezările din mediul rural, unor rețele WiFi care să ofere internet gratuit în punctele cheie din localiățile respective!

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Când zic punct cheie nu mă refer la crâșma din sat!
Dar, din păcate, autoritățile locale nu sunt interesate de așa ceva! Cu cât sunt mai săraci și mai puțin informați sătenii sunt mai ușor de manipulat! Așa că răspunsurile la întrebarea ta fac parte din categoria viselor irealizabile!

| Bariel a răspuns (pentru gabicoo):

Hai lasa ma ca si astia care au internet sunt manipulati in masa laughing, mai ales aia care stau pe grupuriile de facebuci ale preotiilor si ale aberantiilor

| PainTech a răspuns:

Pe langa infrastructura ar trebui invatati oamenii si cum sa umble pe dispozitive.

| CelalaltEu a răspuns:

îi înveți să folosească hotspotul de pe telefon si faci abonament la provideri care oferă internet nelimitat prin abonament. Digi are din câte ştiu