| cocacola44 a întrebat:

Bună.Am şi eu o problemă.Am un cont de Instagram şi când intru pe el îmi cere numărul de telefon şi după îmi trimite un cod de verificare (pentru siguranța contului). Problema este că nu primesc codul şi nu ştiu de ce.Țin să menționez că am introdus numărul corect de telefon şi că nu am probleme cu conexiunea. Ajutați-mă

2 răspunsuri:
| AliceThai a răspuns:

Incearca cu sau fara 0 dupa prefixul tarii.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Iti poti recupera contul accesand https://help.instagram.com/368191326593075

Pe viitor, te sfatuim sa iti securizezi conturile (adresa de email, conturile pe retele sociale) setandu-ti o intrebare de siguranta, un email alternativ sau numarul de telefon. Astfel, le vei putea recupera in cazul in care acestea au fost compromise.