| girlygirl1234 a întrebat:

Am si eu o problema. De ceva timp îmi apar like-uri pe Facebook la filme si postări indecente pe care le găsesc in jurnalul de activități si le sterg mereu dar tot apar. Sunt cu miile. Am încercat chiar sa-mi schimb parola de la cont dar fără rezultat. Si îmi zice lumea ca îmi vede like-urile si le-am zis ca nu am ce sa fac dar e chiar enervant. Un prieten mi-a zis ca sunt virusi. Stiti voi ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Buna,

Ne pare rau ca ai intampinat o astfel de situatie neplacuta. Acele imagini indecente apar cel mai probabil, asa cum ai mentionat si tu, din cauza unui virus. Pentru a-l indeparta, trebuie sa mergi cu cursorul in coltul din drepta sus a paginii de Facebook, sa dai click pe sageata si mai apoi sa alegi, din lista care va aparea, optiunea Settings. Mai apoi, mergi la lista din partea stanga si acceseaza Apps. Iti vor aparea aplicatiile pe care le folosesti, cu care contul tau este conectat. In acea lista exista si acest virus deghizat sub forma unei aplicatii. Poti sterge toate aplicatiile sau le poti sterge pe cele care ti se par suspecte, cele pe care nu iti amintesti sa le fi accesat sau folosit. Faci acest lucru accesand X-ul din dreptul fiecarei aplicatii.

Pe viitor, te sfatuim sa ai grija ce linkuri accesezi si sa-ti instalezi un program antivirus.

3 răspunsuri:
| Andrei_Adi_1999 a răspuns:

Descarca un antivirus 2016

| IonuţR1995 a răspuns:

Treaba asta se intampla atunci cand cauti sa ai like-uri multe pe Facebook, si dai pe diferite site-uri gen 1 like pentru 1 like. Daca ai cautat asa ceva, si apar like-uri si la alte pagine inseamna ca ti-ai dat acordul pentru acele like-uri. Daca nu, inseamna ca este un virus.

| girlygirl1234 explică:

Nu am folosit niciodata atfel de site-uri deci cred ca este un virus pana la urma.